WCZT

pl | en

Biotechnologia Przemysłowa

Blok Biotechnologii Przemysłowej wyposażony jest w bioreaktory do prowadzenia badań w skali ćwierćtechnicznej (1-5 l), umożliwiające hodowlę mikroorganizmów, głównie bakterii i grzybów strzępkowych oraz wstępne wydzielanie produktów fermentacji (wirowanie, filtracja membranowa). W pełni wyposażone pracownie mikrobiologiczne umożliwiają badania z wykorzystaniem bakterii, grzybów i wirusów. Hodowla i separacja uzyskanego materiału możliwa jest w skali do kilku litrów. Pracownia chromatograficzna o charakterze analitycznym i preparatywnym. Dostęp do cytometru przepływowego i zestawu mikroskopów.

artykuły powiązane

SEMINARIUM NAUKOWE W WIELKOPOLSKIM CENTRUM ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII

Profesor Bogdan Marciniec uprzejmie zaprasza na kolejne Seminarium w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii, które odbędzie się w dniach 26 i 27 czerwca 2017 roku w sali 111 (I piętro, budynek D) przy ul. Umultowskiej 89C. zobacz więcej »

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Wyjątkowa okazja, aby zobaczyć przestrzenie WCZT, a także dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności. zobacz więcej »

partnerzy

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.