Przejdź do treści

Aktualności

Dni otwarte funduszy unijnych

Dni Otwarte Funduszy Unijnych to ogólnokrajowa akcja promująca projekty sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w Polsce. Jedynym z takich projektów jest Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii (WCZT), multidyscyplinarny ośrodek naukowo-badawczy skoncentrowany n

Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii

zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

„Poznański Model Transferu Wiedzy”

które odbędą się 11 maja 2018r. o godz. 10.00

sala 111, ul. Umultowska 89c, Poznań

 

Dni Otwarte Funduszy Unijnych to ogólnokrajowa akcja promująca projekty sfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w Polsce. Jedynym z takich projektów jest Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii (WCZT), multidyscyplinarny ośrodek naukowo-badawczy skoncentrowany na nowych materiałach i biomateriałach o wielostronnych zastosowaniach.  Będzie to doskonała okazja do nawiązania szerszej współpracy.

Dzień Otwarty rozpocznie się spotkaniem z Dyrektorem Centrum prof. Bronisławem Marciniakiem oraz prof. Bogdanem Marcińcem – pomysłodawcą i wieloletnim Dyrektorem, którzy zaprezentują działalność WCZT jako ośrodka naukowo-technologicznego, a także jako centrum  badawczo-rozwojowego dla firm innowacyjnych w dziedzinie zaawansowanych technologii, w którym realizowane są projekty i opracowywane programy badawcze we współpracy z przedsiębiorcami oraz z innymi instytucjami badawczymi.

Spotkanie zakończy się zwiedzaniem przestrzeni laboratoryjnej WCZT - każdy będzie mógł zobaczyć na co dzień zamknięte dla zwiedzających laboratoria w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, badań materiałowych, a także badań biomedycznych związanych ze zwierzętarnią. Podczas akcji można będzie zapoznać się z unikatową aparaturą badawczą oraz efektami projektów opracowywanych przez naukowców WCZT.

 

  • Zespół Hal Technologicznych - zapraszamy do zapoznania się z pracą badawczo-rozwojową związaną z modyfikacjami materiałów wykorzystywanych m. in. do druku trójwymiarowego oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych.
  • Centrum Badań Materiałowych wraz z Regionalnym Laboratorium Unikatowej Aparatury - grupy zwiedzających wraz z naukowcami WCZT odbędą wycieczkę przez szereg laboratoriów, w których znajduje się najwyższej klasy aparatura badawcza niezbędna do wykonywania badań w zakresie badań materiałowych.
  • Centrum Biotechnologii wraz ze Zwierzętarnią - zostanie przedstawiona działalność badawcza Centrum Biotechnologii wraz ze Zwierzętarnią, w której prowadzone są badania na zwierzętach laboratoryjnych.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 9 maja 2018r. do godz. 15:00 na e-mail: katarzyna.soltysiak@amu.edu.pl; z dopiskiem: „Dni otwarte WCZT”

Galeria

Partnerzy
Uniwersytet Ekonomiczny
Uniwersytet Przyrodniczy
PPNT
UMP
ICHPAN
Instytut Fizyki
IGCZ
IGRPAN
IWNiRZ
PP
UMP
UAM